Dynamiczna wymiana oleju w automatycznej skrzyni biegów

Jesteśmy oficjalnym partnerem programu ZF[pro]Tech i laureatem nagrody proTech Masters za najwyższe wyniki sprzedażowe produktów marki ZF w 2022r.

https://aftermarket.zf.com/pl/pl/portal-aftermarket/o-zf-aftermarket/siec-zf/siec-zf-aftermarket/#/result/detail/4ef67c29-df32-eb11-a813-000d3a56bca1

Więcej o programie: https://aftermarket.zf.com/pl/pl/portal-aftermarket/

Dynamiczna wymiana oleju w automatycznej skrzyni biegów Częstochowa Śląsk – tylko z GearMar Dynamics!

W naszym warsztacie oferujemy zarówno statyczną jak i dynamiczną wymianę oleju w automatycznych skrzyniach biegów ZF. Dzięki długofalowej współpracy z producentem skrzyń biegów ZF jesteśmy na bieżąco z najnowszymi procedurami dot. serwisowania tych skrzyń biegów. Jako partner konceptu ZF[pro]Tech jeździmy na szkolenia, dzięki którym możemy zagwarantować usługi najwyższej jakości. Każda wymiana oleju w skrzyni biegów ZF w naszym warsztacie jest przeprowadzana przez wykwalifikowanych, przeszkolonych w tej dziedzinie pracowników, z zachowaniem wszystkich procedur bezpiecznej wymiany oraz z wykorzystaniem nowych, oryginalnych części (olej, miski, filtry, uszczelki itd.) bezpośrednio od producenta. Dynamiczna wymiana oleju w automatycznej skrzyni biegów polega na podłączeniu specjalnej maszyny do obiegu oleju w skrzyni na działającym silniku. Dzięki tej metodzie możliwa jest wymiana całego oleju w skrzyni. Dla porównania wymiana metodą statyczną w większości przypadków umożliwia wymianę ok 50-60% oleju. Zdarzają się opinie, że nawet tylko 30-40% oleju zostaje wymieniona tą metodą. Istnieją skrzynie biegów, w których zaleca się tylko konkretnie jedną z tych dwóch metod, nie w każdej możliwa jest wymiana dynamiczna. Zapraszamy do kontaktu w celu znalezienia odpowiedniego rozwiązania dla skrzyni w Państwa samochodzie.

Zobacz, skąd najczęściej przyjeżdżają nasi klienci.
dolnośląskie:
Jelenia Góra, Legnica, Wałbrzych, Wrocław

łódzkie:
Pabianice, Piotrków Trybunalski, Tomaszów Mazowiecki

małopolskie:
Kraków, Nowy Sącz, Oświęcim, Tarnów

mazowieckie
Płock, Radom, Siedlce, Warszawa

opolskie
Brzeg, Kędzierzyn Koźle, Nysa, Opole

podkarpackie
Mielec, Przemyśl, Rzeszów, Stalowa Wola

śląskie
Częstochowa, Gliwice, Katowice, Sosnowiec, Zabrze

Dlaczego powinniśmy wymieniać olej?

Regularna wymiana oleju zapewni dłuższą żywotność skrzyni biegów, może zupełnie zapobiec zużyciu jej podzespołów, łożysk, kół zębatych i innych, lub znacząco odsunąć je w czasie. Jeśli zapomnimy o wymianie oleju skrzynia będzie zmieniać biegi znacznie dłużej oraz możemy doprowadzić do uszkodzenia skrzyni, co w efekcie może doprowadzić do „szarpania” samochodu. W skrzyniach zużywają się elementy takie jak koła przekładni czy łożyska które powodują zanieczyszczenia oleju. W „automatach” znajdują się mokre, wielotarczowe sprzęgła które przez utlenianie zanieczyszczają olej. W wymagających dla skrzyni sytuacjach temperatura pomiędzy tarczami może osiągnąć nawet 400 stopni Celsjusza co także przyczynia się do utleniania, zabrudzeń, zmniejszania zdolności smarujących oleju. Zużyty olej nie spełnia odpowiednio funkcji chłodzącej.


Przy wymianie statycznej oleju w automacie udaje się wymienić do 50% oleju.

Olej w automatycznej skrzyni biegów powinien być wymieniany średnio pomiędzy 60 a 80 tys. kilometrów.

Tylko dynamiczna wymiana oleju wyczyści wszystkie kanały, przewody, konwerter czy zawory sterujące. Polega ona na podłączeniu maszyny do obiegu oleju skrzyni biegów oraz przepłukania i wymiany w czasie pracy silnika. Zabieg usuwa stary olej wraz z osadami ze skrzyni oraz zastępuje go nowym, świeżym olejem. Nie ma tutaj ryzyka pracy skrzyni “na sucho”. Przy użyciu profesjonalnego sprzętu wymiana jest w pełni bezpieczna. Oprócz użycia profesjonalnego sprzętu, oryginalnego, dedykowanego skrzyni oleju, świadczy o tym przede wszystkim przeprowadzenie wymiany przez wykwalifikowanych i przeszkolonych w trym zakresie mechaników. Nasze urządzenie umożliwia wymianę oleju w większości dostępnych na rynku modeli skrzyń automatycznych.

Warto zaznaczyć, że wymiana oleju nie naprawi skrzyni biegów jeśli jest ona uszkodzona.

Po wymianie maszyna drukuje raport z wymiany oleju oraz czyszczenia skrzyni.

Nasze urządzenie do dynamicznej wymiany oleju to Mahle ATX 180.

W ramach wymiany oleju zawiera się także wymiana filtra lub miski olejowej, w zależności od pojazdu.

Przed wymianą oleju wykonujemy diagnostykę skrzyni oraz jazdę testową dla wykrycia ewentualnych uszkodzeń skrzyni. Po wykonanej wymianie wykonujemy jazdę próbną.

Czas wykonania usługi to 2-5 h w zależności od modelu pojazdu oraz zakresu usługi.

Cena 500zł brutto dotyczy samej usługi wymiany oleju bez płynów czy filtra.

Proces dynamicznej wymiany oleju w automatycznej skrzyni biegów:

  1. Podpięcie przewodów do układu olejowego skrzyni.
  2. Rozgrzanie skrzyni oraz układu olejowego. Po osiągnięciu żądanej temperatury maszyna automatycznie odsysa część zużytego oleju.
  3. Demontaż miski olejowej, odzysk kolejnej części oleju z układu.
  4. Wymiana miski olejowej ze zintegrowanym filtrem lub filtra oraz uszczelki miski.
  5. Płukanie oraz uzupełnianie układu olejowego.
  6. Kontrola poziomu płynu.
  7. Weryfikacja uszczelnienia skrzyni.
Miło Nam poinformować, że Nasz specjalista ds wymiany oleju w automatycznych skrzyniach biegów Piotr Bugaj, ukończył kurs z zakresy budowy automatycznych skrzyń biegów oraz dynamicznej wymiany oleju w automatycznych skrzyniach biegów za pomocą urządzenia Mahle ATX 180.
Skrzynia biegów ZF 6HP
 
Chat  
Porozmawiaj z nami
+