Dynamiczna wymiana oleju Częstochowa, Gliwice, Katowice, Sosnowiec, Zabrze

Coraz więcej Polaków decyduje się na wybór samochodu wyposażonego w automatyczną skrzynię biegów. Powoduje to gwałtowny wzrost zapotrzebowania na usługi związane z ich naprawą i serwisowaniem, do czego wciąż nie dostosowało się wiele zakładów mechaniki pojazdowej. Jedną z niezbędnych czynności, przekładających się na trwałość i poprawne funkcjonowanie tego ważnego elementu, jest regularna wymiana oleju w skrzyni. Z uwagi na większy stopień skomplikowania i większą liczbę elementów wewnątrz takiej konstrukcji, zdecydowanie zaleca się wymianę dynamiczną. Na czym ona polega? Jakie są jej zalety? I dlaczego warto skorzystać z naszych usług?

Dynamiczna wymiana oleju śląskie – dlaczego?

Praca w optymalnych warunkach, zapewnianych między innymi przez czysty i niezużyty olej jest kluczowa, by skrzynia funkcjonowała poprawnie i niezawodnie. Niestety ta substancja smarna ulega stopniowemu zużyciu i zanieczyszczeniu, tracąc swoje właściwości i w coraz mniejszym stopniu chroniąc skrzynię przed zużyciem. Właśnie dlatego w przypadku większości rodzajów automatycznych skrzyń biegów zaleca się wymiany oleju co 60 – 100 tysięcy kilometrów. Warto jednak wiedzieć, że „tradycyjna” (statyczna) wymiana oleju w skrzyni automatycznej ma bardzo niewielką skuteczność. W zależności od modelu wymianie ulega od 40 do 60% starego płynu, a reszta po prostu miesza się z nowym olejem. Stwarza to szereg zagrożeń – po pierwsze nawet pomimo wymiany właściwości smarne nie wracają do wartości wyjściowych jak w samochodzie wyjeżdżającym z fabryki. Po drugie – jeśli nie wiesz, jaki olej był dotychczas wykorzystany w skrzyni Twojego samochodu, to mieszając go z nowym, ryzykujesz zajście reakcji chemicznej i w rezultacie kosztowne uszkodzenia. Dynamiczna wymiana oleju w skrzyni biegów pozwala na praktycznie kompletną wymianę oleju i daje Ci pewność, że do następnej wymiany Twoje auto będzie poprawnie funkcjonowało.

Jeśli więc zbliża się termin wymiany oleju w skrzyni Twojego samochodu, to polecamy nasze usługi – działamy na terenie województwa śląskiego – m.in. w miastach Częstochowa, Gliwice, Katowice, Sosnowiec czy Zabrze. Zapraszamy do współpracy i gwarantujemy profesjonalizm.

 
Chat  
Porozmawiaj z nami
+