Dynamiczna wymiana oleju Mielec, Przemyśl, Rzeszów, Stalowa Wola – podkarpackie

Pomimo powszechnych opinii, automatyczne skrzynie biegów mogą być trwałe i niezawodne. Kluczowe jest prawidłowe serwisowanie, obejmujące m.in. regularną wymianę oleju. Co istotne, oprócz rodzaju wykorzystanego oleju znaczenie ma również technika samej wymiany. Zobacz, dlaczego to właśnie dynamiczna wymiana oleju jest rozwiązaniem dla Twojego samochodu i czemu warto wykonać ją u nas.

Dynamiczna wymiana oleju podkarpackie

Czym różni się dynamiczna wymiana oleju w skrzyni od wymiany statycznej? Zwyczajowo wymianę oleju dokonywało się poprzez odkręcenie korka spustowego i odczekanie kilkunastu minut, zanim stary olej ściekł z układu. Ten sposób wymiany mógł działać w jakimś zakresie w przypadku skrzyni manualnej, ale w automatycznej skrzyni biegów, o znacznie bardziej skomplikowanej budowie, okazuje się bardzo nieefektywny. W zależności od modelu w ten sposób udaje się pozbyć tylko od 40 do 60% starego oleju – reszta pozostaje w przewodach, sterowniku czy konwerterze. W rezultacie nowy olej jest mieszany „pół na pół” ze starym, co znacznie pogarsza jego właściwości i tworzy ryzyko niepożądanej reakcji chemicznej (zwłaszcza, jeśli nie wiesz jaki olej był dotychczas w układzie).

Dynamiczna wymiana oleju polega na aktywnym wyparciu starego lubrykantu nowym, w dodatku podczas tego procesu wykorzystuje się specjalne środki czyszczące, w rezultacie czego możliwe jest nawet 100% usunięcie zgromadzonych zanieczyszczeń. Skrzynia biegów po takiej wymianie pracuje w zupełności na nowym środku smarnym – jak po wyjechaniu z fabryki. Dzięki temu masz pewność, że będzie funkcjonowała poprawnie i niezawodnie.

W Gearmar świadczymy najwyższej jakości usługi związane z dynamiczną wymianą oleju, jak również innymi czynnościami serwisowymi, związanymi ze skrzyniami biegów – nie tylko automatycznymi. Działamy na terenie województwa podkarpackiego – w miastach takich, jak Mielec, Przemyśl, Rzeszów czy Stalowa Wola. Jeśli więc chcesz profesjonalnie zająć się Twoją skrzynią, to zapraszamy do skorzystania z naszych usług.

 
Chat  
Porozmawiaj z nami
+