Od regularnej wymiany oleju zależy bezproblemowe funkcjonowanie poszczególnych elementów Twojego samochodu – zwłaszcza silnika i skrzyni biegów. Jednak jedyną metodą gwarantującą pełną wymianę całego oleju z układu, jest dynamiczna wymiana oleju, która stopniowo cieszy się coraz większą popularnością na polskim rynku. Statyczna (standardowa) procedura zapewnia wymienialność lubrykantu na poziomie zaledwie 40 do 60%, podczas gdy dynamiczna wymiana oleju w BMW pozwala na usunięcie oleju również z przewodów, sterownika czy konwertera, dzięki czemu np. Twoja automatyczna skrzynia biegów od razu po takiej procedurze będzie działała w takich samych warunkach, jak po wyjeździe z fabryki (czyli na całkowicie nowym i czystym oleju). Dodatkowo, podczas tej procedury stosowane są środki wspomagające czyszczenie układu, co pozwala na usunięcie praktycznie wszystkich osadów i zanieczyszczeń.

Dynamiczna wymiana oleju w BMW – dlaczego warto?

Szczególnie dla skrzyni automatycznej (choć oczywiście nie tylko) praca w optymalnych warunkach jest kluczowa dla spokojnej i bezawaryjnej pracy. Bardzo dużo zależy od oleju, który zapewnia smarowanie metalowych elementów i wydajny odbiór oraz rozprowadzenie ciepła. Starzejący się olej staje się coraz bardziej zanieczyszczony i stopniowo traci swoje właściwości, dlatego każdy producent samochodów zaleca jego wymianę w określonych interwałach. Najczęściej wynoszą one między 30 a 60 tysięcy kilometrów.

Dynamiczna wymiana oleju w BMW daje Ci pewność, że za każdym razem olej w Twojej skrzyni zostanie dokładnie wymieniony i cały układ będzie wolny od zanieczyszczeń i osadów, dzięki czemu bez problemu dotrwa ona do kolejnej wymiany, działając na wysokiej jakości, czystym oleju. Tak jak po wyjeździe z fabryki, będzie on zapewniał perfekcyjne smarowanie i odbiór ciepła, pozwalając na płynną pracę. Z pewnością zauważysz bardziej kulturalną pracę samej skrzyni, szybsze reakcje i niższy poziom emitowanego hałasu. W naszym zakładzie wykonasz dynamiczną wymianę oleju – szybko, profesjonalnie i sprawnie!

 
Chat  
Porozmawiaj z nami
+