Od regularnej wymiany oleju zależy bezproblemowe funkcjonowanie poszczególnych elementów Twojego samochodu – zwłaszcza silnika i skrzyni biegów. Jednak jedyną metodą gwarantującą pełną wymianę całego oleju z układu jest dynamiczna wymiana oleju, która stopniowo cieszy się coraz większą popularnością na polskim rynku. Statyczna (standardowa) procedura zapewnia wymienialność oleju na poziomie zaledwie 40 do 60%, podczas gdy dynamiczna wymiana oleju w BMW pozwala na usunięcie oleju również z przewodów, sterownika czy konwertera, dzięki czemu np. Twoja automatyczna skrzynia biegów od razu po takiej procedurze będzie działała w takich samych warunkach, jak po wyjeździe z fabryki (czyli na całkowicie nowym i czystym oleju).

Dynamiczna wymiana oleju w automatycznych skrzyniach biegów ZF – dlaczego warto?

Szczególnie dla skrzyni automatycznej (choć oczywiście nie tylko) praca w optymalnych warunkach jest kluczowa dla spokojnej i bezawaryjnej pracy. Bardzo dużo zależy od oleju, który zapewnia smarowanie metalowych elementów i wydajny odbiór oraz rozprowadzenie ciepła. Starzejący się olej staje się coraz bardziej zanieczyszczony i stopniowo traci swoje właściwości, dlatego każdy producent samochodów zaleca jego wymianę w określonych interwałach. Najczęściej wynoszą one między około 60 tysięcy kilometrów.

Dynamiczna wymiana oleju w skrzyniach ZF daje Ci pewność, że olej w Twojej skrzyni zostanie dokładnie wymieniony i cały układ będzie wolny od zanieczyszczeń i osadów. Dzięki temu do kolejnej wymiany będzie działać na wysokiej jakości, czystym, oryginalnym oleju. Tak jak po wyjeździe z fabryki, będzie on zapewniał perfekcyjne smarowanie i odbiór ciepła, pozwalając na płynną pracę. Jako oficjalny partner programu ZF [pro]Tech gwarantujemy użycie tylko oryginalnych części takich jak olej, miska lub filtr bezpośrednio od producenta. W naszym zakładzie wykonasz dynamiczną wymianę oleju – szybko, profesjonalnie i sprawnie!

 
Chat  
Porozmawiaj z nami
+